Trendy w modzie męskiej 2014

Mimo, że za oknami aura nie zawsze wskazuje na nadejście wiosny, to jednak w większości sklepów pojawiły się już wiosenne kolekcje mody męskiej. Wiele trendów ukazanych przez światowej sławy projektantów (a także tych mniej znanych) nie wejdzie jednak na stałe do oferty sprzedażowej ze względu na kontrowersyjność prezentowanych wzorów. Bowiem w każdej dziedzinie, w której tworzy się projekty, wiele z nich jest na tyle odważnych, że pozostanie na długi czas prototypami.

W kwestii tego, co będzie się w sezonie 2014 sprzedawać eksperci są jednak zgodni. W aspekcie kolorystyki dominować będzie kolor niebieski we wszystkich możliwych odcieniach – od delikatnego błękitu, aż po intensywne i wyraźne ciemnoniebieskie, a nawet granatowe akcenty. Z łatwością zauważyć to można w wiosennych kolekcjach wielu projektantów, które niemal w całości zdominował ów kolor. Widoczna w ostatnim czasie staje się „złamana” biel (zahaczająca o ecru i szarości), a także beż, pomarańcz, czy rubin. Pojawiają się jednak głosy, że w roku 2014 ubiór męski w celu dostosowania się do ponadczasowego kanonu męskiej elegancji powinien być skompletowany w stonowanych, pastelowych odcieniach. Nie wyklucza to jednak możliwości jego wyjścia poza codzienną rutynę w ubiorze, w którą niezwykle często popadają mężczyźni.

Powyższe trendy powinny znaleźć w najbliższym czasie zastosowanie także w doborze koszul – zarówno tych na co dzień, jak i na oficjalne spotkania, czy specjalne okazje. Ważne przy tym jest, aby spróbować się wyróżnić nie popadając przy tym w ekstrawagancję. Dlatego należy wybierać kolory nasycone, a co najważniejsze – nosić je w sposób zdecydowany, co możliwe jest tylko przy dobrym samopoczuciu wywołanym noszeniem tego, w czym czujemy się dobrze.

Należy pamiętać, że poza śledzeniem modowych kanonów i niuansów istotne jest, by pod uwagę brać własne upodobania. Uniknąć można wtedy wrażenia sztuczności i niepotrzebnego dyskomfortu.