Koszula w kratę – klasyk czy miniony trend?

Kojarzona ze stylem grunge, mimo to regularnie pojawia się na wybiegach. Każdy mężczyzna ma w szafie przynajmniej jedną. Nuda? Koszmar? Miniony trend? Nida? A może wyznacznik dobrego stylu? Klasyk? Swobodna elegancja? Koszula w kratę!

Koszula w kratę to uniwersalny strój, noszony głównie w zestawach casualowych, z jeansami, butami sportowymi i swetrem, kurtką lub marynarką. Kratka to także ciekawy sposób na urozmaicenie formalnego garnituru noszonego do pracy czy spotkania biznesowe. Oczywiście najważniejszy jest właściwy dobór samej koszuli – fasonu, koloru i wzoru kraty.

Każda męska koszula powinna być dobrze dopasowana i wykończona, dzięki czemu podkreśli walory męskiej sylwetki. W przypadku koszul z wzorem ważną kwestią jest również typ tego wzoru – np. kratka może być duża lub drobna, w formie przecinających się linii lub drobnej szachownicy. By wyróżnić kraciasty wzór, koszulę zestawiaj ją gładkimi elementami lub dobieraj ostrożnie podobne motywy dodatków. Można pokusić się o stwierdzenie, że koszula w kratę to klasyk sam w sobie, bo doskonale komponuje się z wieloma dodatkami. Idealnie współgra zarówno z codziennymi stylizacjami jak i eleganckim garniturem na wielkie wyjścia.

Uważasz, że koszule w kratę odeszły do lamusa? Kojarzy Ci się z westernami albo flanelą na ciele krzepkiego drwala?  Nic bardziej mylnego. Krata od kilku sezonów stała się synonimem luzu i uniwersalności, króluje na wybiegach mody światowych projektantów. Porzuć dawne schematy i bądź modny. Koszula w kratę w Twojej szafie to podstawa.