Brytyjski styl w modzie męskiej

Brytyjski styl w modzie męskiej jak sama nazwa wskazuje narodził się na Wyspach Brytyjskich. Początkowo popularny wśród przedstawicieli wyższych sfer społecznych zaskarbił sobie poważnie wśród pozostałej części społeczeństwa. Idealny na jesienno-zimowe wieczory.

Nic w tym jednak dziwnego. Wielka Brytania od zawsze kojarzy się z szykiem i elegancją. Taki właśnie jest styl brytyjski. Znacznie różni się od stylizacji typu casual. Przez formalnosć stylu idealny jest na spotkania biznesowe.

Jeśli zdecydujemy się na brytyjską stylizację będziemy wręcz zmuszeni pokochać garnitura przynajmniej marynarki. Staną się one wręcz naszą codziennością. Krój garnituru jest naszą suwerenną decyzją. Pamiętać należy o tym, aby garnitur dobrze na nas leżał.

Do marynarki dobrać możemy spodnie wełniane, tweedowe lub chinosy. Wielu ta informacja zasmuci ale jeansy są jedynie ostatecznością. Nieodłącznym elementem jest również sweter. Najczęściej używanymi są swetry cienkie lub te o grubszym splocie. Doskonale wpisały się w wyspiarski klimat. Idąc dalej tym tropem jako okrycie wierzchnie wybieramy pikowane kurtki. Obuwie natomiast zależnie od charakteru stylizacji buty typu brogue lub trekkingowe.

Kolorystyka brytyjskiego stylu jest łagodna i subtelna. Górują takie kolory jak braz, zieleń i szarość. Swój indywidualizm zaakcentować możemy dodatkami o jaskrawych barwach. Niezwykle popularna jest krata w różnych odmianach. Tak właśnie prezentuje się moda w brytyjskim stylu.